Kůže 4SR otestována TÜV Rheinland

Kůže 4SR otestována TÜV Rheinland

Nedávno se na internetu objevilo tvrzení, že kůže je oděruschopná 4,12s a jeansy na motorku ušité z různých materiálů jsou vůči oděru odolnější. Asi bychom se mohli bavit o tom, jaká kůže byla na dané "testování" použita. Díky zkušenostem našich profesionálních závodníků pohybujících se v Moto GP, WSBK nebo BSB víme, že se musí jednat o další marketingový tah. Kůže, ze které vyrábíme výrobky 4SR by totiž vydržela o dost více. Ale o kolik?

A tak jsme se to rozhodli reálně otestovat. Nebylo nic jednoduššího, než vše zaslat k testování do německého certifikačního střediska TÜVRheinland® a čekat na výsledek. Vlastně to tak jednoduché nebylo, ale to je zase na jiný příběh.

    Výsledek?
Jemná, voskovaná kůže, ze které vyrábíme například bundy, vydržela v testu dle normy EN 13595-2:2002  8,82s
Kůže, ze které vyrábíme kombinézy a kalhoty tuto hodnotu ale ještě překonala. V testu vydržela 11,2s!

    Co to v praxi znamená?
Aby materiál výrobku mohl dostat označení "LEVEL" tedy 1 nebo 2, musí splňovat požadavky dané normy. Pozor, zde se nebavíme o chráničích, které jsou umístěné uvnitř oblečení. Test simuluje rychlost 8m/s (28.8 km/h)


 

V případě označení Level 1 musí být materiál odolný proti oděru nárazy 4s, zjednodušeně řečeno, po zadku se tedy můžete klouzat 32m.
V případě označení Level 2 musí být materiál odolný proti oděru nárazy 7s, přepočteno tedy na 56m klouzání.

Jak jsme dopadli my? V kombinéze 4SR se můžete bez problému sklouznout celých 89,6m! Na nejvíce namáhaných místech jako jsou ramena, lokty a zadek, používáme kůži ve dvou vrstvách. Takže byste si tento výsledek dokonce mohli zdvojnásobit.

Dále to znamená také to, že kůže je a bude nejbezpečnější materiál, který lze použít na výrobu motocyklového oblečení, a že ani vlákna pevnější než ocel se tomuto materiálu nevyrovnají.
Možná bychom ale doplnili, že se bavíme o kůži, kterou pro výrobu oblečení používáme my ve 4SR. Jak se totiž také ukázalo, není kůže jako kůže.